Nieuczciwy sprzedawca samochodów skazany

15
1785

Standardową formą dochodzenia roszczeń od nieuczciwych handlarzy jest postępowanie cywilne. Niejednokrotnie zachowania sprzedawców mogą być również podstawą do wszczęcia postępowania karnego. Postępowania te mogą toczyć się równolegle i są niezależne od siebie.

Zatajenie powypadkowości albo rzeczywistego przebiegu pojazdu (cofanie licznika) nie tylko narażają kupującego na straty finansowe, ale nawet na zagrożenie dla jego życia i zdrowia (wystrzelone poduszki powietrzne, naruszona deska rozdzielcza, uszkodzona rama pojazdu). Niejednokrotnie zdarzają się również sytuacje, w których zatajony jest rzeczywisty rok produkcji pojazdu.

Kupujący rzadko decydują się na wszczęcie postępowania karnego ze względu na to, że jest trudniejsze i żmudniejsze od postępowania cywilnego. Warto jednak to robić bo dzięki naszemu uporowi możemy zapobiec kolejnym oszustwom, których sprzedawca może się dopuścić.

Za zgodą jednego z klientów Autoprawo.pl publikujemy prawomocny wyrok skazujący sprzedawcę za zatajenie rzeczywistego przebiegu pojazdu. Bezczelność sprzedawcy była na tyle duża, że zaniżył przebieg o około 100.000 km, w efekcie czego był on niższy niż w momencie, w którym sprzedawca nabywał pojazd od poprzedniego właściciela. Mimo jednoznacznych dowodów sprzedawca próbował się bronić i odmówił odebrania pojazdu. Kupujący na szczęście zachował zimną krew i zdecydował się zarówno na wszczęcie postępowania cywilnego jak i karnego. Po prawomocnym wyroku karnym i wszczęciu postępowania cywilnego, sprzedawca zdecydował się zawrzeć ugodę i odebrał pojazd.

Każde oszustwo jest możliwe do wykazania. Wymaga jedynie skutecznego i metodycznego zebrania dowodów, a następnie uporu i profesjonalnego podejścia do sprawy. Poniższy wyrok prezentujemy dla kupujących, którzy zostali oszukani przy kupnie pojazdu – zawsze warto podjąć przeciwko sprzedawcy odpowiednie środki prawne, ponieważ pozwolą one nie tylko na odzyskanie straconych pieniędzy, ale również pomogą wszystkim innym kupującym, którzy mogliby zostać w przyszłości oszukani przez nieuczciwego handlarza.

Pomoc prawna

Jeśli jesteś zainteresowany naszą pomocą lub bezpłatną poradą opisz Twoją sprawę korzystając z tego formularza. W odpowiedzi otrzymasz bezpłatną analizę sprawy oraz propozycję pomocy z naszej strony wraz z wyceną.

1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._2

1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._3

1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._4 1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._5

1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._6 1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._7

s

1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._8

1wyrok sądu I instancji_oszustwo 286 k.k._9

2wyrok sądu II instancji_oszustwo_286_12wyrok sądu II instancji_oszustwo_286_22wyrok sądu II instancji_oszustwo_286_32wyrok sądu II instancji_oszustwo_286_42wyrok sądu II instancji_oszustwo_286_5

15 KOMENTARZE

 1. Sytuacja strasznie nie jasna w sprawie tego gościa. No bo to niby nie jest handlarz. Ale w konia i tak chciał zrobić. Myślę że sam zwrot pieniędzy byłby wystarczający :)

 2. Trzeba walczyć z tym całym tałatajstwem które myśli że może nam wcisnać bubel za 50 tys w którego trzeba włożyć 20 tys żeby to jeździło.

 3. Dobrze ze jest chociaż jakiś haczyk na tych gno… ktorzy robią w konia sprzedając przysłowiowe „igiełki”, jesli chodzi o handel samochodami jest to ciezki kawałek chleba bo klient chce jak najlepiej i najtanie a sprzedający zazwyczaj chce zarobić jak najwiecej a nie zawsze ma fajną oferte więc uciekają sie do takich rozwiązań jak ukrywanie wad aut

 4. Dziwne że w Polsce oszustów trzeba samemu pozywać.
  Ja oglądałem auta u handlarza miała być ”igiełka” a okazała się wrakiem samochodu.
  Jeżeli dbacie o swoje zdrowie nie kupujcie w PPHU IMPORT EKSPORT KRZYSZTOF BECLA Jeleniogórska 4/7 – 59-620 Gryfów Śląski, lwówecki, Dolnośląskie.

 5. Odradzam autokomis [EDYCJA KOMENTARZA]. Sprzedał mi auto niezdatne do ruchu drogowego, auto miało inne koła z lewej strony samochodu i inne z prawej strony samochodu, przez co mieliśmy wypadek jadąc z dziewczyną w ciąży. Po zwrocie auta do [EDYCJA KOMENTARZA] mija 6 miesiąc jak nie mogę odzyskać całości pieniędzy i dokumentów, a autem jeździ już inny „szczęśliwy” nabywca ze Strzelec Krajeńskich. Wszystkim, którzy kupili auto u [EDYCJA KOMENTARZA] polecam gruntowne sprawdzenie samochodu a także autentyczności przebiegu – jeździłem wypożyczonym autem zastępczym od [EDYCJA KOMENTARZA], po zwrocie pojawiło się na aukcji z przebiegiem mniejszym o 40 000 kilometrów. Ponad to [EDYCJA KOMENTARZA] sfałszował naszą umowę, na swojej kopii dopisał dogodne dla siebie warunki dotyczące obniżenia wartości samochodu (chyba zapomniał, że ja mam swoją kopię i sprawa wyjdzie na jaw). Ja sprawę skierowałem do prokuratury i mam nadzieję, że w końcu rozprawią się z oszustem [EDYCJA KOMENTARZA]. Radzę omijać szerokim łukiem [EDYCJA KOMENTARZA] w Chodzieży.

  [EDYCJA KOMENTARZA] – w przypadku chęci opisania udokumentowanego przypadku należy skontaktować się z autorami strony. Podawanie danych osobowych sprzedawcy bez wskazania dowodów na opisywane okoliczności może stanowić działanie naruszające dobra osobiste.

  • Również zakpiłem u [EDYCJA KOMENTARZA] samochód . Ile ja wydałem potem na remonty to masakra . Wszyscy miejscowi wiedzą ze to oszust przyciąga klientów z całej polski dobrymi cenami a potem widziały gały co brały. Radzę nie kupować u niego samochodu.

   [EDYCJA KOMENTARZA] – w przypadku chęci opisania udokumentowanego przypadku należy skontaktować się z autorami strony. Podawanie danych osobowych sprzedawcy bez wskazania dowodów na opisywane okoliczności może stanowić działanie naruszające dobra osobiste.

 6. ://olx. pl/oferta/peugeot-20 8-tablet-klimatyzacj a-zarejestrowany-sal on-polska-nowka-CID5 -IDgtZTh. html#ef7a065d40
  Peu geot 208 2015 Lubelskie
  Tablet, Klimatyzacja, Zarejestrowany, Salon Polska! Nówka!
  gość chce sprzedać auto w dobrej cenie ściemniając że firma się rozpadła, że pilny wyjazd itp…
  sprawdzając po nr. vin okazało się że auto miało kilka miesięcy temu szkodę całkowitą. Pytając o przejścia tego samochodu-oczywiście gostek zapiera się że wszystko jest jak nówka gwarantując za to -przestrzegam…

 7. W dokumentach nie ma żadnej wzmianki o tym, że sprzedający zgodził się na zwrot samochodu. Nie widzę żadnego zysku dla kupującego – tyle że musiał się sądzić i tracić czas na proces. Oskarżony dostał jedynie karę 15zł x 70 plus koszty procesu – wątpię by go to ruszyło, gorzej z tym że ma wyrok w zawieszeniu na 2 lata i jak ktoś znowu go posądzi – ma przechlapane. Ostatecznie jednak lepiej dla ogółu – podejrzewam że ten sprzedawca będzie przyjmował zwroty w momencie gdy ktoś wykaże przekręcony przebieg, bo w to że przestanie to robić nie wierzę ;)

  • Tak jak napisano w tekście, proces cywilny był wytoczony odrębnie. W ramach tego procesu samochód został zwrócony i zasądzono zwrot jego ceny wraz z odszkodowaniem za poniesione koszty.

 8. za mała kara, powinien dostać zawiasy na 5 lat, lub bezwzględną odsiadkę, za to, że kłamał prosto w oczy nawet w sądzie. Do tego kastracja, żeby sie te geny nie mogły rozprzestrzeniać.

  • Wiesz co wątpię, musiało by naprawdę dużo osób zacząć tak robić, a jak dobrze wiemy większość ludzi jest za leniwa i im się nie chce aby włóczyć się po sądach- a szkoda ;/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here