Tydzień Samochodu Używanego II

Tydzień Samochodu Używanego to pierwsza ogólnopolska kampania edukacyjna dotycząca nabywania samochodów używanych i dochodzenia roszczeń w przypadku stwierdzenia ich wad. Inaugurujemy ją w Dzień Kierowcy, czyli 25 lipca 2015 r. i obiecujemy, że już na stałe zagości ona w corocznym kalendarzu. Organizatorem kampanii jest Fundacja Autotesto razem z Autoprawo.pl i Autotesto.pl. Wszelkie informacje o Tygodniu Samochodu Używanego znajdziesz na jej facebookowym profilu.

Oddajemy do Waszych rąk dwa poradniki. II wydanie zostało poszerzone o o wiele nowych ciekawych artykułów i wzorów dokumentów.

prawne abc_minPrawne ABC przed kupnem pojazdu – jak ustrzec się przed sztuczkami nieuczciwych sprzedawców i zadbać o zawarcie jak najkorzystniejszej umowy. Poradnik zawiera również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wzory umów korzystne z punktu widzenia kupującego.

 

a

pierwsze kroki_minPierwsze kroki po kupnie samochodu z wadami – co zrobić, żeby po kupnie samochodu z wadami zapewnić sobie jak największą szansę na skuteczne dochodzenie roszczeń od sprzedawcy. Wyjaśnienie przepisów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wzory najważniejszych dokumentów.